bireysel emeklilik

Bireysel Emeklilik

Elementa İstanbul bireysel emeklilik konularında da en özgün içerikleri ve yaratıcı fikirleri ile yanınızda!

Sigorta, poliçe ve farklı güvenlik konularında hizmet alanını genişleten firmamız sizlere en iyi hizmet kalitesi ile beklentilerinizin de üstünde bir performans ile cevap veriyor.

Öncelikle bu alanda “bilgi ve süreç tasarlama” sisteminden hareket ediyoruz. Derinlemesine bir inceleme sonucunda ise planlarımızı sağlama alarak birinci kalite bir hizmete imza atmaktayız. Bireysel Emeklilik konusunda oluşturduğunuz hizmetler ile sizlerin sadece bugününü değil geleceğini de garanti altına alıyoruz.

Üst seviyede bir beklentiye hitap edecek şekilde hizmet alanı belirleme ve geliştirme işlevlerini yürütüyoruz. Bu doğrultuda Bireysel Emeklilik Nedir? Konusunda kullanıcıların akıllarında hiçbir soru işaretine yer vermiyoruz.

Bireysel Emekli Olun Hayatınızı Garantileyin!

Genel olarak bireysel emeklilik kişilerin kazancından ayırdığı bir miktarın bankalara ya da bir kuruluşa ödenerek ileride emekli olabilmesini sağlayan sistemdir. Çalıştığınız dönemdeki hayat standartlarınızın eğer ileride de süreklilik arz etmesini istiyorsanız bireysel emeklilik sizin için bulunmaz bir nimet olacak! Devlet katkısı ile desteklenen sistem de yaptığınız tasarruflar ve yatırımlar yaşamınıza önemli bir katkı sağlayacak.

Bireysel Emeklilik Sistemimiz Aktif İşler

Sistem kişilere ek bir gelir sağlama yolunda mevcut olan güvenlik sistemleri ve devlet katkısı ile işliyor. Son derece güvenilirdir. Bu anlamda ise;

  • Emeklilik Gözetim Merkezi
  • Sermaye Piyasası Kurulu
  • Hazine Müsteşarlığı

Vb. bağımsız denetim şirketlerinin gözetimi altında işlemekte. Emeklilik şirketlerini T.C Hazine Müsteşarlığı denetliyor. Senede bir kez bu şirketlerin denetime uğraması ise zorunlu bir uygulama. Şirketlere ait günlük faaliyetler ise Emeklilik Gözetim Merkezi tarafından denetleniyor.

Emeklilik şirketleri iflas ederse? Böyle bir durumda ise Takasbank devreye girer. Takasbank’da saklanan birikimler diğer bir şirkete güvenli olarak aktarılır.

Peki Kimler Bireyse Emekli Olabilir? Elementa İstanbul bu konuda da sizlere en kaliteli hizmetleri ile destek sağlar. Öncelikle bilinmesi gereken nokta şudur; Bireysel emeklilik gönüllülük esasına dayanır. Çeşitli bankalar aracılığı ile bireysel emekli olunması oldukça kolaydır. Peki kimler bireysel emekli olabilir?

  • 18 yaşını tam olarak doldurmuş kişiler
  • Fiil ehliyetine sahip olan kişiler

Dolayısıyla emeklilik sistemine 18 yaşından itibaren girebiliyorsunuz. Bireysel emekli olma yoluna ne kadar hızlı girerseniz emeklilik birikiminizde o kadar fazla olacaktır. Nasıl ve ne zaman emekli olabilirim diyenler adına ise bu bilgileri öğrenmeleri en doğru adım olacak;

Öncelikle emekli olmaya hak kazanabilmeniz için belirlenen yaş ortalamasında olmanız şart. Bu amaçla ise belirlenen yaş kuralı 56’dır. 56 yaşını tamamlayan kişiler sistemde en az 10 yıl kalmaları doğrultusunda emekli olabiliyor! Eğer emekli olma yolunda birden fazla yere yatırım yaptıysanız bu belgeleri birleştirmeniz gerekiyor. Bütün sözleşmelerin tek bir yerde toplanması bireysel emekli olma hakkını elde etmeniz için gerekli.

Emeklilik hakkı elde etmeden sistemden çıkarsanız; dilediğiniz her an emeklilik sisteminden ayrılmanız mümkün. Sistemden ayrıldığınızda ise yatırımlarınızda kesintiler oluşabiliyor.

Bireysel Emeklilik Sisteminde Katılımcı Olarak Haklarını Öğren!

Kişiler bireysel emeklilik sisteminden emeklilik süresi doldurmadan sistemden ayrılabiliyor. Birikimlerinizin tamamını toplu olarak alabiliyor, yıllık gelir sigortası ya da geri ödeme alternatiflerinden de yararlanabiliyorsunuz. Bireysel emeklilik konusundaki sözleşmede birikimler şirkette en az 2 yıl kalma koşulu ile başka bir şirkete aktarılabiliyor. Katkı payı ödemeye ise ara verebilmeniz mümkün.

Bireysel Emeklilik Konusunda Hangi Hizmetleri Veriyoruz..

Bireysel emekli olma yolunda sizlere gereken desteği veriyor ve ileriki yaşlarınızı aynı hayat standartı ile yaşamanızı can-ı gönülden istiyoruz!

Ödeyeceğiniz katkı payı ise belirlediğiniz tutar ve sistemdeki kurallar dahilinde oluşturuluyor. Bizler ile iletişime geçerek bu alanda detaylı bilgi sahibi olabilmeniz mümkün!

Firmamız sigorta hizmetleri alanında sizlere destek oluyor. Bireysel emeklilik konusunda detaylı bilgilendirme yaparak ihtiyaçlara yönelik sigorta hizmetlerinde bulunuyor.

Yapmanız gereken tek şey kazancınızdan bir miktar ayırarak ödeme yapmak. Poliçe hazırlama ve bireysel emeklilik konusunda detaylı bilgi sahibi olmanız konusunda geniş ölçüde bilgi paylaşımına yer veriyoruz. 18 yaşını doldurmuş müşterilerimizi Elementa İstanbul firmamızda ağırlamaktan onur duyarız. İleride rahat bir yaşam sürmeniz adına Sigorta şirketimiz yanınızda!

Bize Ulaşın

0 212 220 2997

Acentelerimiz

Anlaşmalı Acentelerimizi İnceleyin

Acentelerimiz

Haber Bültenimize Kayıt Olun