trafik sigortası

Trafik Sigortası

Karayolları Trafik kanunu gereğince kara yolları taşıtlarının hepsi araçlarını trafiğe çıkmadan önce sigortalatmak zorunda. Bilindiği üzere trafik sigortası olmayan ve trafik poliçeleri yenilenmemiş olan araçlar eğer trafikte yakalanır ise bağlanıyor.

Böyle bir durumda ise kişiler yeniden trafiğe çıkabilmek için belirli bir ceza bedeli ödemek durumunda kalır. Zamanınızı ve paranızı çöpe atmayın! Zorunlu trafik sigortanızı yaptırın ve oluşabilecek hasarların maddiyatını garantileyin.

Firmamız bu konuda sizlere güvenilir hizmetlerini en üst kalitede sunmakta. Alanında uzman ve profesyonel kadromuz sayesinde emin ellerdesiniz. Her yıl Ocak ayında yayınlanan trafik sigortası fiyatları Türkiye Sigorta Şirketleri birliği tarafından yenilenir. Bu konuda bilgi alabilmek adına ise web sitemizde yer alan iletişim kısmına tıklayarak bizler ile iletişime geçmeniz mümkün!

Trafik Sigortası Fiyatları Değişim Sebepleri;

Farklı nedenlere bağlı olarak Trafik Sigorta fiyatları da değişkenlik gösteriyor. Bu anlamda;

  • Araçların kullanım tarzı, ticari ya da özel araç olma durumları
  • Ruhsat sahibine ait bilgiler
  • Sigorta poliçesinin zamanında yenilenmesi ya da yenilenmemesi
  • Yaşadığınız ilin plaka kodu

Derinlemesine bir inceleme sonucunda araçlarınızın durumuna, bulunduğunuz şehrin il plaka koduna ve sigorta poliçenizin yenilenmesine bağlı olarak fiyat belirleme işlemlerinde bulunulur. Bu manada en çok önem arz eden konu poliçenin yenilenip yenilenmemesi oluyor.

Trafik sigortası zorunlu olan bir işlem olduğundan dolayı gerektiği zamanda yenilenmeyen poliçeler sizlere ceza olarak geri döner! Bu nedenden dolayı gecikme sürprimi uygulanır.

Elementa İstanbul olarak zorunlu trafik sigortası hizmetlerinde bilgi toplama ve yayma politikamız gereği sizlere destek sağlıyoruz. Uzman ekip elemanlarımız ile görüşme sağlayarak her türlü soru ve sorunlarınıza hızlı çözümler üretiliyor.

Kalıcı ve süreklilik gösteren hizmetlerimizden geniş ölçüde fayda sağlamak amacıyla bizi ziyaret edebilirsiniz.

Kısa Vadeli Trafik Sigortası Elementa İstanbul Farkıyla…

Geçici plaka sahipleri, Uluslararası eşya ve yolcu taşımacılığı yapan yabancı plakaya sahip araçlar! Kısa vadeli trafik sigortanızı firmamız aracılığı ile gerçekleştirmeniz mümkün olacak.

Geçici plaka sahibi değilseniz ya da yabancı plakaya sahip olan araçlar ile taşımacılık yapmıyorsanız kısa vadede oluşturulan trafik sigortası hizmetimizden yararlanamıyorsunuz. Sigorta sorgulatma işleminden sonra uygun poliçeleri yaptırmanız mümkün olur. Bu anlamda hizmet kalitemizden yararlanarak kısa vadede trafik sigortasını Elementa İstanbul aracılığı ile yaptırabilirsiniz.

Yılda Bir Kez Zorunlu Trafik Sigortası

Araç sahiplerinin bilmesi gereken en önemli noktalardan biri zorunlu olan bu hizmetin yılda bir kez yaptırılıyor olması. Her sene dolduğunda trafik sigorta poliçenizin yenilenmesi gerekiyor. Zamanında yenilenmeyen poliçeler için ise sizden ceza bedeli alınır. Bunun dışında ise trafikte herhangi bir denetlemeye takılırsanız trafik ekipleri tarafından aracınız bağlanabilir.

,

Mağdur olmamak adına firmamız aracılığı ile yılda bir yaptırılan zorunlu trafik sigortası hizmetinden yararlanmanız mümkün olacak. Alanında profesyonel ve sizlere daima en detaylı bilgi ile hizmet veren firmamıza güven duyabilirsiniz! 25 yıllık sektör deneyimimiz sayesinde tecrübelerimizden fayda sağlamanız atacağınız en doğru adım olacak.

Zorunlu Trafik Sigorta Teminatı

Trafik kanununca düzenlenmiş olan 2918 sayılı kanun gereği araç sahibi olan kişilerin yılda bir kez yaptırması gereken trafik sigortası meydana gelen herhangi bir kaza sonucunda verilen zararların maddi ve manevi olarak temin edilmesini sağlayan sigorta türüdür.

  • Zararlar ve hasarlar belirlenirken sürücülerin hata paylarına göre karşılanır.
  • Hata payını tespit eden ise bağımsız sigorta eksperleridir.
  • Zorunlu sigortadaki teminatlar, bu teminatı belirleyen ve karşılayan limitler konusunda firmamızla iletişime geçmeniz mümkündür.
  • Kaza hasarları bu limitleri aşar ise aşılan miktar kadar sigorta sahibi hukuksal haklarını ve sorumluluğunu devam ettirmekte.
  • Kasko sigortasından oldukça farklı olan zorunlu trafik sigortasında zarar verilen ve hasara uğratılan üçüncü şahısların yaşadıkları zararları karşılar. Kasko da ise hem karşı taraf hem de sigortalı araçların zararlarını limitler dahilinde karşılar. Ek ilaveler ile poliçeniz oluşturulabilir.
  • Kredili araç alımlarında da trafik sigorta işlemleri zorunludur!
trafik sigortası

Bize Ulaşın

0 212 220 2997

Acentelerimiz

Anlaşmalı Acentelerimizi İnceleyin

Acentelerimiz

Haber Bültenimize Kayıt Olun