Konut Sigortası

Evinizi ve ailenizi koruma altına almak istiyorsanız Konut Sigortası yaptırın! Huzurlu ve rahat bir gelecek adına her türlü yıkılma, hırsızlık, terör, kazalardan korunmak amacıyla Konut Sigortasında yararlanmanız mümkün.

En geniş bilgi kalitesi ile sizlere destek veren firmamız konut sigortası hizmetlerinden yararlanabilmek adına da daima yanınızda olacak. Bu amaçla yapılan hizmetlerden yüksek ölçüde fayda sağlanır.

Elementa İstanbul Her Türlü Riske Karşı Çözüm Odaklı Hizmet Sağlar!

Firmamıza başvuru yaparak sigorta işlemlerinizi hemen başlatın! Bina ve sizin isteğinize bağlı olarak içinde yer alan eşyalar koruma altına alınır. Dolayısıyla da bina teminatı ve içerisinde yer alan eşyalarınız sigorta sorumluluğu altında bulunur.

Konut Sigortası kapsamında yer alan teminatlarda en uygun poliçe sistemini hazırlayarak sizlere destek sağlanır. Ana teminatlara bakacak olursak ilk olarak karışımıza yangın teminatı çıkar. Yangın gibi durumlarda; yıldırımın yangının ve infilakın neden olduğu zararlar sigorta kapsamında değerlendiriliyor.

Halk Hareketleri: Ek teminatlara baktığımızda ise sizlere çözüm odaklı hizmetlerimizin devam ettiğini göreceksiniz. Daha fazla riski güvence altına alarak grev, lokavt, halk hareketleri gibi durumlarda oluşabilecek olan zararlar temin altında tutulur. Her bir zarar için ise bedel olarak yaklaşık % 5 bedel uygulamasında bulunulur.

Sel: Sel ya da su baskınlarında da sigortalama işlemlerinden yararlanmanız mümkün olur. Yoğun yağmur nedeni ile oluşan çay, dere ve kanalların taşması sonucunda meydana gelen baskınlara karşı çözüm odaklı hareket edilerek konut sigortası kapsamında bir değerlendirme sağlanır.

Hırsızlık: Çalınan eşyalar ya da hırsızın eve verdiği birtakım zararlarda konut sigortası kapsamında değerlendirilir. Evinizde oluşabilecek her türlü zararın önüne geçmek amacıyla konut sigortası yaptırmanız mümkün olacak. Web ajansımız ile iletişim sistemlerinden yararlanarak bu konularda detaylı bilgi sahibi olabileceksiniz.

Yardım Hizmetleri: Elektrik, çilingir, cam ve benzeri tamir işlerinde ise konut sigortası ile acil servis hizmetlerinden yararlanılması sağlanır.

Enflasyondan Korunma: Bina ve eşyalarda yer alan güncel değerlerin korunması yolunda sigorta işleminden yararlanılır. Bu amaçla ise sigorta bedeline süre boyunca seçilerek enflasyondan korunma oranlarına kadar artış uygulanmakta.

Deprem, Yanardağ Püskürmesi: Sigorta değerleri üzerinden tüm zararlar konut sigorta kapsamında değerlendirilir. Herhangi bir deprem olayında evinizde oluşabilecek hasarlarda konut sigortası kapsamında değerlendiriliyor.

Aile Reisi Sorumluluğu: Poliçede yazılan maddelere aynı evde ikamet eden sigortalı ve ailenin içinde bulunan sigortalı mesken içinde yer alan üçüncü şahıslara karşı yazılır. Bu şahıslarda konut sigorta işleminde sorumluluğa sahiptir

Yer Kayması: Sigorta altına alınan arsada yer alan yer kayması ve toprak çökmesi gibi durumlarda birtakım hasarlar güvence altına alınmakta.

Araç Çarpması: Hava ya da kara taşıtlarının herhangi bir sigortalı taşıta çarpması sonucunda oluşabilecek olan hasarlar güvence altına alınır. Konut sigortası kapsamına araç kazaları da dahil edilir. Ancak bu araçların sigortalanan eve hasar vermesi gerekir. Böyle bir durumda ise konut sigortası devreye girecek.

Fırtına: Doğal afetlerin verdiği birtakım hasarlarda konut sigortası kapsamında değerlendiriyor.

Herhangi bir hasar sonucunda oluşan sigortalı konutun kullanılamaz bir duruma gelmesi sonucunda hasarlı konut işlemlerinin yeniden tamir edilmesi, konutun tamir işlemlerinde kullanılan poliçeye belirtilir.

Evinizi, Ailenizi ve Eşyalarınızı Konut Sigortası İle Koruma Altına Alın!

Sigorta yaptırdığınız taktirde sigorta süresi boyunca meydana gelecek olan deprem, sel, yangın, hırsızlık ve daha pek çok zarar neticesinde hem eşyalarınız hem de eviniz koruma altına alınır. Bu konuda ise firmamızla iletişime geçmeniz mümkündür.

Sigorta şirketimiz sizlere Konut Sigortası hakkında en yenilikçi kuralları koyarak bilgilendirir. Bu noktada dikkat etmeniz gereken şey ise eğer binanıza ek olarak eşyalarınızı da güvence altına alarak korumak istiyorsanız mevcut olan eşya bedelini ve tutarını poliçede belirtmek olacak. Bu konuda firmamız sizlere destek sağlayarak ilerliyor. Uygun prim ödemeleri ile poliçeye tüm eşyalarınızı da dahil ederek koruma altına almanız mümkün olacak.

Konut poliçenize yukarıda belirtilen tüm durumların eklenmesi dahilinde deprem, yangın, fırtına gibi konularda oluşabilecek olan hasarlar temin edilir. Bu nedenle poliçe hazırlama işlemlerinde uzman kişilerden yardım alınması şart. İşte tam da bu noktada Elementa İstanbul sizlerin hizmetinizde olacak! Tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek.

Bize Ulaşın

0 212 220 2997

Acentelerimiz

Anlaşmalı Acentelerimizi İnceleyin

Acentelerimiz

Haber Bültenimize Kayıt Olun